ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ

Παρατηρώντας παλιές φωτογραφίες μαθητών στην είσοδο του 5ου δημοτικού σχολείου Βέροιας

Μας καλωσόρισε ο διευθυντής του Δημοτικού κ. Κ. Ζαφειρίου.

Στις αίθουσες της πρώτης τάξης, στην αίθουσα των υπολογιστών και στη βιβλιοθήκη του σχολείου

Εκμάθηση παραδοσιακών χορών με τη δευτέρα δημοτικού, από τη γυμνάστρια του 5ου Δημοτικού σχολείου κυρία Σ. Μιχαηλίδου.

Το τρενάκι που θα μας ταξιδέψει από το νηπιαγωγείο στο δημοτικό.

Ευχαριστούμε θερμά το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων καθώς και το σύλλογο διδασκόντων του 5ου Δημοτικού σχολείου Βέροιας για την πρόσκληση στην παράσταση της θεατρικής ομάδας του σχολείου. Πολλά συγχαρητήρια στους μικρούς μαθητές!!!!

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ-ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, σας καλούμε σε διαδικτυακή ενημέρωση γονέων με εισηγήτρια την ψυχολόγο Αθηνά Νάτση, τη Δευτέρα 22 Μαΐου 2023 και ώρα 18:00. Η ενημέρωση που συνδιοργανώνεται από το 5ο Νηπιαγωγείο Βέροιας και σχολεία του Ν. Ημαθίας, έχει θέμα την Γνωστική ανάπτυξη των παιδιών, τις σχέσεις με την οικογένεια και τους συνομηλίκους, την ανάπτυξη του παιδιού κατά την περίοδο μετάβασης από το νηπιαγωγείο στο δημοτικό σχολείο! Σύνδεσμος: https://minedu-primary.webex.com/wbxmjs/joinservice/sites/minedu-primary/meeting/download/a54cccf2d99001f5e6dad53d82c9988b

Την εκδήλωση προλογίζει η σύμβουλος Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης ΠΕ60 Ημαθίας, Κ. Λαζαρίδου Η.

ΗΜΕΡΑ ΜΝΗΜΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ ΤΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ-ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ

Σήμερα Πέμπτη 18/05/2023, στα πλαίσια του σχεδίου δράσης ” Μετάβαση από το Νηπιαγωγείο στο δημοτικό σχολείο”, το σχολείο μας παρακολούθησε τις εκδηλώσεις μνήμης για τη Γενοκτονία του Ποντιακού Ελληνισμού που οργάνωσε το 5ο δημοτικό σχολείο Βέροιας στον αύλειο χώρο του σχολείου.

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΣΧΟΛΕΙΑ ETWINNING

Στα πλαίσια του προγράμματος etwinning ‘Let’s celebrate together” και με αφορμή την παγκόσμια ημέρα μέλισσας, οι μικρές μέλισσες συμμετείχαν σε διαδικτυακή παρουσίαση των δράσεων μας, χορέψαμε και τραγουδήσαμε, με σχολεία από την Ελλάδα, την Τουρκία, την Πολωνία και την Ιταλία.